NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Финалистите от конкурса Most показват творбите си в изложба
5344
Авансцена

Финалистите от конкурса Most показват творбите си в изложба

Финалистите от конкурса за съвременно изкуство Most показват творбите си с изложба от 11 юни.Експозицията е подредена в галерията на столичната улица „Оборище“ 5, съобщават организаторите. Общо петима артисти са финалисти в конкурса тази година – Габриела Йорданова, Ваня Дудоленска, Веселин Симеонов, Ивона Иванова и Момчил Григоров. Габриела Йорданова завършва през 2010 г

| 07 Юни 2024, 14:17 ч.
Финалистите от конкурса Most показват творбите си в изложба
Финалистите от конкурса Most показват творбите си в изложба
Снимка © DFA

Финалистите от конкурса за съвременно изкуство Most показват творбите си с изложба от 11 юни.

Неизпълнявани досега в България произведения ще звучат в концерт за закриване на творческия сезон на Камерния оркестър „Дианополис“ в Ямбол, съобщиха от формацията. Концертът е на 16 юни в зала „Съвременност“ на Културно-информационния център „Безистен“ в града.

Творби на двама съвременни композитори ще имат своята премиера у нас – „Anima-concerto“ на руския композитор Андрей Тихомиров, както и „Три украински песни“ от украинския композитор Юрий Шевченко. Гост-диригент на концерта ще бъде Павел Златаров, а солист – Красимира Султанова (цигулка), художествен ръководител на състава.

За творбата „Anima-concerto“ авторът Андрей Тихомиров, който живее от 2017 г. в България, споделя следното: „Нарича се така, защото гласът на цигулката е гласът на човешката душа (anima), с нейната болка и радост, спомени и надежди“.

Андрей Тихомиров е роден в Санкт Петербург, завърш

Американската певица Сабрина Карпентър оглави британската класация за албуми с Short n’ Sweet, съобщи на сайта си официалната компания, която следи продажбите и съставя чартовете.

Изпълнителката заема челните  три места в британската класация за сингли с песни си Taste, Please Please Please и Espresso. Това я прави първата изпълнителка, която едновременно е на върха в подреждането във Великобритания за албум и за сингъл. 

Второ място в британската класация за албуми заема ирландската пост пънк група „Фонтейнс Ди Си“ с продукцията си Romance.

Британската група „Оейзис“, която обяви своето завръщане миналата седмица, се позиционира на следващите три места. На трето място се класира албумът им от 2010 година - Time Flies... 1994–2009, на четвърто място е (What`s the Stor

Филмът „Хени. Приятелството – смисъл и спасение” ще бъде показан на международни и национални кинофестивали, съобщават от продуцентите от центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“.

Първата прожекция е на 24 август, във втория ден на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост”,  а в средата на септември ще гостува и на фестивала „Златна роза”, организиран от Националния филмов център във Варна. 

Филмът е създаден по идея, вдъхновена от международния литературен ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена”, провеждан от „Алеф” в продължение на 11 поредни години.

Лентата, както и литературният конкурс,  е посветена на спасяването на бъл

Световнопризнатият хореограф, актриса и текстописец Клара Фюри представи Dog Rising на сцената на „Топлоцентрала“ на 9 юли, съобщават организаторите.

Фюри изследва кодовете, които пътуват във и през различните форми на изкуството. Тя се стреми към насърчаване на сетивните възприятия на публиката и изпълнителите, осигурявайки им емоционална непосредственост и директен достъп. През 2017 г. Клара Фюри хореографира първата си групова работа – Cosmic Love. Изнася над 90 изпълнения на соловата си песен When Even The като част от изложбата MAC в чест на Леонард Коен. През 2019 г. тя създава Rather a Ditch – соло парче, изпълнено от Селин Боние. С Dog Rising (2021) Фюри приключва изследването си върху напрежението и неподвижността, освобождавайки задържани енергии в предста

В арт ателие се превърна местността "Пчелина" край Разград за художници от страната. Те са участници в десетото издание на Международния пленер "Мистика и реалност", организиран от Художествената галерия "Проф. Илия Петров" с подкрепата на Община Разград.

Творческият форум се провежда всяка четна година, като целта е стимулиране на търсенията и експериментите на художниците, обогатяване на творческите им контакти и е начин за попълване колекцията на галерията, каза директорът на Художествената галерия Тодор Тодоров. Той посочи, че пленерът се е доказал много през годините, като във форума са участвали десетки български и чуждестранни творци.

Тази година живописната местност „Пчелина“ е място за творческо вдъхновение за осем български и двама румънски художници. Тук цветовете на Лудогорието с четките си улавят и ги пресъздават върху платната си Мариана Константинеску и

Експозицията е подредена в галерията на столичната улица „Оборище“ 5, съобщават организаторите.

Общо петима артисти са финалисти в конкурса тази година – Габриела Йорданова, Ваня Дудоленска, Веселин Симеонов, Ивона Иванова и Момчил Григоров.

Габриела Йорданова завършва през 2010 г. Националната гимназия по приложни изкуства „Св. Лука“ в специалност „Аранжиране и пространствен дизайн“, а през 2014 г. - Югозападен университет „Неофит Рилски“ в специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство. Работи като учител по изобразително изкуство в ОУ „Димчо Дебелянов“ в Ихтиман. Изрисувала е стенопис върху фасадата на училището. Рисува с акрил и акрил в комбинация с български монети. 

Ваня Дудоленска (Vadu) има опит и образование в сферата на модата. Занимава се с абстрактно изкуство, с акрил и пастели в пастелни цветове. 

Веселин Симеонов (Bеско) има докторска степен към Факултета по изобразително изкуство във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”.  Реализирал е четири самостоятелни изложби, участвал е и в съвместни експозиции. Веселин Симеонов има професионални интереси в сферата на визуалните изкуства. Продуктът на неговата творческа реализация е насочен предимно към областта на рисунката и живописта, като това не се ограничава само до конвенционалните им форми, посочват организаторите на конкурса.

Британски драматурзи, наричани на галено "двамата Джо", чиято драма извлича надежда от наболели политически проблеми, подготвят продължение на постановката си "Киото", предаде Ройтерс.

"Киото" ще се играе до събота в Кралската шекспирова компания.

Джо Робъртсън и Джо Мърфи спечелиха признание от двете страни на Атлантическия океан със своята постановка "Джунглата", чиято премиера беше през 2017 г. и се основава на опита им да ръководят театър в едноименния бежански лагер в Кале, Франция.

Тяхната компания "Добър шанс" (Good Chance) има принос и към арт проекта "Разходката" - пътуване на хиляди километри на гигантската кукла "Малката Амал", представляваща сирийска бежанка.

Протоколът от Киото от 1997 г. допада на двамата драматурзи като "притча за съгласие".

"Започнахме с чувството на голямо отчаяние от навика за несъгласие", каза Джо Мърфи пред Р

На 15 ноември е българската премиера на „Гладиатор 2“, съобщават от „Форум филм“.

През 2000 г. режисьорът Ридли Скот покори света с мегахита „Гладиатор“, станал вторият най-касов филми за годината. Получи дванадесет номинации за „Оскар“ (от които спечели пет, включително за най-добър филм и най-добра мъжка роля на Ръсел Кроу). Тази година Скот отново „надява туниката“ и се завръща на територията на Рим и арената на Колизея.

Действието се развива няколко десетилетия след събитията в първия филм. Луций – внук на бившия император на Рим Марк Аврелий и син на Луцила, живее със съпругата и детето си в Нумидия. Когато римски войници, начело с генерал Марк Акаций, нахлуват в берберското царство, за да го присъединят към империята, Луций е взет в робство. Воден от нестихващата си ярост и вдъхновен от историята

„Божественият смисъл на съществуванието ни е да обичаме и ако животът ни не е хубав, това е защото не извършваме точно това - да обичаме. Не е трудно, аз съм опитвала, много е хубаво“. Това каза актрисата Цветана Манева, която няколко пъти вдигна публиката на крака по време на спектакъла в нейна чест „Честит рожден ден, Цветана!“, който бе представен на театралния фестивал „Варненско лято“. 

„Ако животът ни не е такъв, какъвто непрекъснато очакваме да бъде, вероятно трябва по-често да се питаме какво правим точно с това обичане, с тази любов. Аз не си задавам въпроса защо съм на този свят. За това съм. Не само аз, всички сме за това. 

Винаги се питам с какво съм заслужила толкова обич. Имам отговор, който е нескромен и беше дискретен до този момент, но сега мога да го обявя. Аз много обичам да обичам и съм обичала, и продължавам да обичам и мисля, че това е е

Днес представиха художниците в  28-ия Международен пленер по живопис „Дружба“, който се провежда в Стара Загора. Общо осем са участниците в арт форума - Клара Хорис от Испания, Сузане Хуземан от Германия, Чаъръ Сарай от Турция, както и родните художници Гергана Табакова, Пенка Минчева, Ганчо Ганчев – Гана, Райчо Чакъров и Слави Тенев.

„Пленерът има многогодишна история и картините, създадени по време на него, са много важна част от Художествената галерия в Стара Загора. Знайте, че това, което ще създадете, също ще заеме своето място там“, приветства участниците заместник-кметът на община Стара Загора Милена Желева. Тя благодари на представителството на Съюза на българските художници - клон Стара Загора, за вложените енергия и труд в организацията на форума.

„Искам да благодаря на Община Стара Загора, за това че продължава да го има този пленер, който освен, че рек

Изложба скулптура на Петър Панчев по повод неговата 70-годишнина ще представи Художествена галерия "Петко Чурчулиев" - Димитровград, съобщиха от изложбената зала. 

Вернисажът е на 20 юни и творецът ще участва лично на отварянето на експозицията, уточни уредникът Емилия Стоева.

Петър Панчев е от поколението художници, смело навлезли в художествения живот на страната в началото на 80-те години на миналия век, открояващи се с нови за времето си сюжети, опита за разкрепостяване и ново виждане за форма и съдържание, гласи анотацията за изложбата. Ще бъдат изложени творби от фонда на Софийска градска художествена галерия, Градска художествена галерия - Пловдив и Художествена галерия "Петко Чурчулиев", както и творби, притежавани от негови колеги, приятели и частни колекционери.

Панчев е роден в на 17 юни 1954 г в Първомай. Завършил е скулптура в Художествената ак

Ивона Иванова е родена в Ловеч, но е живяла и учила в Свищов. Учи магистратура в специалност „Текстил – изкуство и дизайн“ във Факултета по приложни изкуства в Националната художествена академия (НХА) при проф. д-р Аделина Попнеделева. Получава професионална квалификация - учител по изобразително изкуство от първи до 12-и клас в общообразователните и професионални училища. Завършва и курс по програма „Графичен дизайн и визуализация“. Участва в няколко изложби. Интересува се от взаимодействието и съпоставянето на различни материали – текстил, метал, дърво и др.

Момчил Григоров е роден във Враца. Завършва магистратура по „Реклама и масова информация“ в УниБИТ, както и докторат по икономика във Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ). В момента е изпълнителен директор на PR и рекламна агенция. Реализирал е три самостоятелни изложби, участвал е и в сборни експозиции.

Седмото издание на Most се провежда със слогана „Да останем в България“.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
5344
Авансцена

Финалистите от конкурса Most показват творбите си в изложба

Финалистите от конкурса за съвременно изкуство Most показват творбите си с изложба от 11 юни.Експозицията е подредена в галерията на столичната улица „Оборище“ 5, съобщават организаторите.

| 07 Юни 2024, 14:17 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Финалистите от конкурса Most показват творбите си в изложба
Финалистите от конкурса Most показват творбите си в изложба
Снимка © DFA

Финалистите от конкурса за съвременно изкуство Most показват творбите си с изложба от 11 юни.

Експозицията е подредена в галерията на столичната улица „Оборище“ 5, съобщават организаторите.

Неизпълнявани досега в България произведения ще звучат в концерт за закриване на творческия сезон на Камерния оркестър „Дианополис“ в Ямбол, съобщиха от формацията. Концертът е на 16 юни в зала „Съвременност“ на Културно-информационния център „Безистен“ в града.

Творби на двама съвременни композитори ще имат своята премиера у нас – „Anima-concerto“ на руския композитор Андрей Тихомиров, както и „Три украински песни“ от украинския композитор Юрий Шевченко. Гост-диригент на концерта ще бъде Павел Златаров, а солист – Красимира Султанова (цигулка), художествен ръководител на състава.

За творбата „Anima-concerto“ авторът Андрей Тихомиров, който живее от 2017 г. в България, споделя следното: „Нарича се така, защото гласът на цигулката е гласът на човешката душа (anima), с нейната болка и радост, спомени и надежди“.

Андрей Тихомиров е роден в Санкт Петербург, завърш

Американската певица Сабрина Карпентър оглави британската класация за албуми с Short n’ Sweet, съобщи на сайта си официалната компания, която следи продажбите и съставя чартовете.

Изпълнителката заема челните  три места в британската класация за сингли с песни си Taste, Please Please Please и Espresso. Това я прави първата изпълнителка, която едновременно е на върха в подреждането във Великобритания за албум и за сингъл. 

Второ място в британската класация за албуми заема ирландската пост пънк група „Фонтейнс Ди Си“ с продукцията си Romance.

Британската група „Оейзис“, която обяви своето завръщане миналата седмица, се позиционира на следващите три места. На трето място се класира албумът им от 2010 година - Time Flies... 1994–2009, на четвърто място е (What`s the Stor

Филмът „Хени. Приятелството – смисъл и спасение” ще бъде показан на международни и национални кинофестивали, съобщават от продуцентите от центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“.

Първата прожекция е на 24 август, във втория ден на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост”,  а в средата на септември ще гостува и на фестивала „Златна роза”, организиран от Националния филмов център във Варна. 

Филмът е създаден по идея, вдъхновена от международния литературен ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена”, провеждан от „Алеф” в продължение на 11 поредни години.

Лентата, както и литературният конкурс,  е посветена на спасяването на бъл

Световнопризнатият хореограф, актриса и текстописец Клара Фюри представи Dog Rising на сцената на „Топлоцентрала“ на 9 юли, съобщават организаторите.

Фюри изследва кодовете, които пътуват във и през различните форми на изкуството. Тя се стреми към насърчаване на сетивните възприятия на публиката и изпълнителите, осигурявайки им емоционална непосредственост и директен достъп. През 2017 г. Клара Фюри хореографира първата си групова работа – Cosmic Love. Изнася над 90 изпълнения на соловата си песен When Even The като част от изложбата MAC в чест на Леонард Коен. През 2019 г. тя създава Rather a Ditch – соло парче, изпълнено от Селин Боние. С Dog Rising (2021) Фюри приключва изследването си върху напрежението и неподвижността, освобождавайки задържани енергии в предста

В арт ателие се превърна местността "Пчелина" край Разград за художници от страната. Те са участници в десетото издание на Международния пленер "Мистика и реалност", организиран от Художествената галерия "Проф. Илия Петров" с подкрепата на Община Разград.

Творческият форум се провежда всяка четна година, като целта е стимулиране на търсенията и експериментите на художниците, обогатяване на творческите им контакти и е начин за попълване колекцията на галерията, каза директорът на Художествената галерия Тодор Тодоров. Той посочи, че пленерът се е доказал много през годините, като във форума са участвали десетки български и чуждестранни творци.

Тази година живописната местност „Пчелина“ е място за творческо вдъхновение за осем български и двама румънски художници. Тук цветовете на Лудогорието с четките си улавят и ги пресъздават върху платната си Мариана Константинеску и

Общо петима артисти са финалисти в конкурса тази година – Габриела Йорданова, Ваня Дудоленска, Веселин Симеонов, Ивона Иванова и Момчил Григоров.

Габриела Йорданова завършва през 2010 г. Националната гимназия по приложни изкуства „Св. Лука“ в специалност „Аранжиране и пространствен дизайн“, а през 2014 г. - Югозападен университет „Неофит Рилски“ в специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство. Работи като учител по изобразително изкуство в ОУ „Димчо Дебелянов“ в Ихтиман. Изрисувала е стенопис върху фасадата на училището. Рисува с акрил и акрил в комбинация с български монети. 

Британски драматурзи, наричани на галено "двамата Джо", чиято драма извлича надежда от наболели политически проблеми, подготвят продължение на постановката си "Киото", предаде Ройтерс.

"Киото" ще се играе до събота в Кралската шекспирова компания.

Джо Робъртсън и Джо Мърфи спечелиха признание от двете страни на Атлантическия океан със своята постановка "Джунглата", чиято премиера беше през 2017 г. и се основава на опита им да ръководят театър в едноименния бежански лагер в Кале, Франция.

Тяхната компания "Добър шанс" (Good Chance) има принос и към арт проекта "Разходката" - пътуване на хиляди километри на гигантската кукла "Малката Амал", представляваща сирийска бежанка.

Протоколът от Киото от 1997 г. допада на двамата драматурзи като "притча за съгласие".

"Започнахме с чувството на голямо отчаяние от навика за несъгласие", каза Джо Мърфи пред Р

На 15 ноември е българската премиера на „Гладиатор 2“, съобщават от „Форум филм“.

През 2000 г. режисьорът Ридли Скот покори света с мегахита „Гладиатор“, станал вторият най-касов филми за годината. Получи дванадесет номинации за „Оскар“ (от които спечели пет, включително за най-добър филм и най-добра мъжка роля на Ръсел Кроу). Тази година Скот отново „надява туниката“ и се завръща на територията на Рим и арената на Колизея.

Действието се развива няколко десетилетия след събитията в първия филм. Луций – внук на бившия император на Рим Марк Аврелий и син на Луцила, живее със съпругата и детето си в Нумидия. Когато римски войници, начело с генерал Марк Акаций, нахлуват в берберското царство, за да го присъединят към империята, Луций е взет в робство. Воден от нестихващата си ярост и вдъхновен от историята

„Божественият смисъл на съществуванието ни е да обичаме и ако животът ни не е хубав, това е защото не извършваме точно това - да обичаме. Не е трудно, аз съм опитвала, много е хубаво“. Това каза актрисата Цветана Манева, която няколко пъти вдигна публиката на крака по време на спектакъла в нейна чест „Честит рожден ден, Цветана!“, който бе представен на театралния фестивал „Варненско лято“. 

„Ако животът ни не е такъв, какъвто непрекъснато очакваме да бъде, вероятно трябва по-често да се питаме какво правим точно с това обичане, с тази любов. Аз не си задавам въпроса защо съм на този свят. За това съм. Не само аз, всички сме за това. 

Винаги се питам с какво съм заслужила толкова обич. Имам отговор, който е нескромен и беше дискретен до този момент, но сега мога да го обявя. Аз много обичам да обичам и съм обичала, и продължавам да обичам и мисля, че това е е

Днес представиха художниците в  28-ия Международен пленер по живопис „Дружба“, който се провежда в Стара Загора. Общо осем са участниците в арт форума - Клара Хорис от Испания, Сузане Хуземан от Германия, Чаъръ Сарай от Турция, както и родните художници Гергана Табакова, Пенка Минчева, Ганчо Ганчев – Гана, Райчо Чакъров и Слави Тенев.

„Пленерът има многогодишна история и картините, създадени по време на него, са много важна част от Художествената галерия в Стара Загора. Знайте, че това, което ще създадете, също ще заеме своето място там“, приветства участниците заместник-кметът на община Стара Загора Милена Желева. Тя благодари на представителството на Съюза на българските художници - клон Стара Загора, за вложените енергия и труд в организацията на форума.

„Искам да благодаря на Община Стара Загора, за това че продължава да го има този пленер, който освен, че рек

Изложба скулптура на Петър Панчев по повод неговата 70-годишнина ще представи Художествена галерия "Петко Чурчулиев" - Димитровград, съобщиха от изложбената зала. 

Вернисажът е на 20 юни и творецът ще участва лично на отварянето на експозицията, уточни уредникът Емилия Стоева.

Петър Панчев е от поколението художници, смело навлезли в художествения живот на страната в началото на 80-те години на миналия век, открояващи се с нови за времето си сюжети, опита за разкрепостяване и ново виждане за форма и съдържание, гласи анотацията за изложбата. Ще бъдат изложени творби от фонда на Софийска градска художествена галерия, Градска художествена галерия - Пловдив и Художествена галерия "Петко Чурчулиев", както и творби, притежавани от негови колеги, приятели и частни колекционери.

Панчев е роден в на 17 юни 1954 г в Първомай. Завършил е скулптура в Художествената ак

Ваня Дудоленска (Vadu) има опит и образование в сферата на модата. Занимава се с абстрактно изкуство, с акрил и пастели в пастелни цветове. 

Веселин Симеонов (Bеско) има докторска степен към Факултета по изобразително изкуство във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”.  Реализирал е четири самостоятелни изложби, участвал е и в съвместни експозиции. Веселин Симеонов има професионални интереси в сферата на визуалните изкуства. Продуктът на неговата творческа реализация е насочен предимно към областта на рисунката и живописта, като това не се ограничава само до конвенционалните им форми, посочват организаторите на конкурса.

Ивона Иванова е родена в Ловеч, но е живяла и учила в Свищов. Учи магистратура в специалност „Текстил – изкуство и дизайн“ във Факултета по приложни изкуства в Националната художествена академия (НХА) при проф. д-р Аделина Попнеделева. Получава професионална квалификация - учител по изобразително изкуство от първи до 12-и клас в общообразователните и професионални училища. Завършва и курс по програма „Графичен дизайн и визуализация“. Участва в няколко изложби. Интересува се от взаимодействието и съпоставянето на различни материали – текстил, метал, дърво и др.

Момчил Григоров е роден във Враца. Завършва магистратура по „Реклама и масова информация“ в УниБИТ, както и докторат по икономика във Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ). В момента е изпълнителен директор на PR и рекламна агенция. Реализирал е три самостоятелни изложби, участвал е и в сборни експозиции.

Седмото издание на Most се провежда със слогана „Да останем в България“.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.